Лікування брекетами

Створюємо ідеально рівну посмішку мрії!

Послуга

Про послугу

Неправильний прикус може сформуватися з різних причин, але завжди завдає багато незручностей. Усунення зубів щодо свого здорового становища викликає складності під час гігієни, ускладнює доступ під час лікування та порушує естетику посмішки. Коригувати прикус у стоматології можна за допомогою ортодонтичних конструкцій.

Лікування брекетами

Лікар

Китастий Олексій

Ортопед

Стаж роботи 15 років.
Початок медичної практики в 2008 році.
Виявлення, діагностика та планування лікування ортодонтичної патології у дорослих та дітей.
Використання 3D інструментів та технологій при плануванні ортодонтичного лікування.
Сертифікований лікар рівня Gold Elite у роботі з системою елайнерів Invisalign.
Сертифікація у роботі з системами елайнерів ClearCorrect, Orthero, Cristaline.
Сертифікація у роботі з  цифровими брекет-системами Insignia та Incognito.
Використання в ортодонтичній практиці різноманітних видів брекет-систем та концепцій ортодонтичного лікування.Робота з різними типами та системами мікроімплантів.
Лікування ортодонтичної патології у дітей та дорослих за допомогою знімної та незнімної ортодонтичної апаратури.Планування лікування та ведення пацієнтів в мультидисциплінарній концепції.

Чому варто виправити прикус?

Неправильний прикус створює проблеми не лише із зовнішністю та красою посмішки. З віком ця патологія переростає у деформацію обличчя. Виражене усунення зубів порушує дикцію, пережовування їжі, сприяє втраті пружності м'язів або навпаки їх перевантаженню. Скученість зубів – ще одна причина для корекції.

Через занадто велике навантаження емаль стирається, що приводить до підвищеної чутливості зубів і карієсу. Показання до брекетів виникають у будь-якому віці.

Брекети – система для виправлення прикусу, яка дозволяє повернути зміщені зуби в природню позицію, позбавитися скупченості або усунути міжзубні проміжки. Тривалість терапії і та і її вартість залежить від клінічної картини та обраного типу конструкції. У середньому корекція займає від одного до двух років.

Як працюють брекети?

  • Брекети складаються з трьох основних елементів – замків, силової дуги та фіксуючої фурнітури. Замки є пластинами, кожна з яких прикріплюється до окремого зуба. На поверхні пластин розташовуються пази, необхідні сполуки елементів системи між собою.
  • У ці пази міститься силова дуга. Вона є основною частиною конструкції, оскільки завдяки ній здійснюється лікування. Металева скоба робить на викривлені ряди вплив, що давить, через що вони поступово вирівнюються і приймають здорове положення.Щоб закріпити дугу в пазах замків, ортодонт використовує фурнітуру, що фіксує. До неї можуть належати еластичні гумки (лігатури), кільця з металевого дроту або вбудовані клямки. Від типу кріплення залежить вигляд брекетів.

За місцем розташування брекети бувають двох типів:

Вестибулярні – розташовуються на зовнішній стороні зубів. Цей тип поширений через відносно низьку ціну та більшу кількість дефектів прикусу, які він може виправити. Такі системи фіксуються на зовнішній поверхні ряду, через що їх видно під час розмови. Але за ними легше доглядати, відвідувати клініку доведеться десь раз на місяць.

  • Лінгвальні - поміщаються на зворотний бік зубного ряду, прихований від очей оточуючих. Через це вони непомітні під час спілкування чи публічного виступу, не порушують естетики посмішки. Вони швидше виправляють прикус та не вимагають частих візитів до стоматолога. Проте ціна лінгвальних брекетів вища, як і ступінь дискомфорту

3а типами конструкції

Кріпильні елементи у брекетів також можуть відрізнятися. За цією ознакою конструкції бувають лігатурними та безлігатурними:

Лігатурні – класичний спосіб виправлення прикусу, який передбачає використання пружних гумок. З їхньою допомогою ортодонт закріплює силову дугу в пазах замків. У міру пересування зубних одиниць брекети переналаштовуються, а фіксуюча фурнітура змінюється на більш дієву. Лігатурні системи частіше ламаються та вимагають постійного контролю корекції в кабінеті у стоматолога.

  • Безлігатурні (самолігуючі) - ортодонтична конструкція, розроблена відносно недавно. У цьому випадку скоба з'єднується з брекетами за допомогою спеціальних клямок, які дозволяють зафіксувати дугу в один рух. При цьому ступінь фіксації дозволяє пересуватися в пазах пластин і автоматично налаштовуватися в міру виправлення прикусу.

За матеріалом, з якого вони виготовлені

Металеві брекети Найбільш надійні, ефективні та доступні системи. Усі їх елементи виготовлені із металу, що забезпечує виі показники міцності. Конструкцію виготовляють із сплаву нікелю, титану чи медичної нержавіючої сталі. Металеві апарати рідко ламаються і сколюються, а також коштують менше за аналогічні конструкції з кераміки або сапфірів. Однак вони мають низький рівень естетики, оскільки виразно виділяються на тлі світлої емалі. Брекет-система з метсокалу – один із найпопулярніших способів виправити прикус. Зовні непривабливий вигляд залізних замочків повністю компенсується ефективністю та оперативністю корекції.

«Залізні» брекети краще справляються зі складними деформаціями у сфері виправлення прикусу

Їхня перевага - відносно низька ціна, швидке коригування положення зубів у порівнянні з керамічними або сапфіровими моделями.

  • Сапфірові чи керамічні – системи, створені для забезпечення естетичної посмішки протягом усього періоду терапії. Дуга в них залишається металевою, а ось замки створюються із кераміки або штучних сапфірів. Ці матеріали зливаються з поверхнею зубних рядів і мають гарну світлопроникність. Але, на відміну від інших типів конструкції, вони частіше ламаються, можуть змінювати колір під час носіння.
  • Ці конструкції чудово підходять людям, які хочуть зберегти красу посмішки і не привертати уваги оточуючих до їхнього носіння. Наприклад, якщо ваша робота пов'язана із публічністю, зйомками, фотографіями. Особливість системи в її компактному розмірі без додаткових утримуючих елементів - заслінок або кришечок. Для роботи з керамічними моделями ортодонти використовують металеві дуги та еластичні гумки, колір та матеріал яких може вибрати пацієнт.

Чому керамічна брекет система краща:

  • • вибір відтінку, візуально схожого з природною емаллю зубів;
  • • у порівнянні з сапфіровими моделями кераміка коштує менше, а ступінь непомітності цих конструкцій однаковий;
  • • гіпоалергенність – кераміка не виділяє небезпечних речовин в організм;
  • • поверхня пластин відполірована, тому подряпини ясен, емалі, внутрішньої сторони щік виключається

  • Замочки повністю зливаються із тканинами зубів, до яких приклеєні. Ефект "хамелеона" доповнюють дуги, забарвлені у білий колір. Такого ефекту їм надає спеціальне покриття. У нашій клініці використовуються керамічні замки виробництва Damon. Точність виконання паза, надійність матеріалу, професійна робота майстра – все це гарантує високу якість лікування та гарну рівну посмішку.

Чим керамічні брекети відрізняються від сапфірових

Сапфірові моделі виготовляють із штучно вирощених матеріалів. Вони є повністю прозорими, підходять для ідеально білих зубів. Вони безпечні для організму, непомітні. Принцип корекції сапфірових та полікомпонентних виробів однаковий. Керамічні брекети забарвлюють у колір, що максимально точно підходить під колір емалі пацієнта. Тому вони однаково вирішують естетичну задачу. Порівнюючи, скільки коштують керамічні брекети, можна сказати, що ціна сапфірових конструкцій набагато вища.

  • Комбіновані – брекети, що складаються з кількох матеріалів одразу. Така комбінація дозволяє досягти високої ефективності лікування та потрібного ступеня естетики одночасно. Зазвичай на жувальну групу зубів встановлюють металеві замки, а в зоні посмішки – замки з кераміки чи сапфірів. У іншій конфігурації верхній ряд поміщають брекети з металу, а в нижній – з кераміки.

Етапи лікування

Виправлення прикусу - довгий і складний процес, що вимагає постійного контролю ортодонта. Лікування відбувається у кілька етапів:
  • Попередня консультація

    Перед початком лікування потрібна консультація терапевта, ортодонта, пародонтолога. Усі зуби мають бути здорові. Хвороби ясен та слизової рота теж треба виключити. На першому огляді лікар оцінює стан всього зубоясенного комплексу, виключає можливі протипоказання, призначає діагностичні дослідження такі як рентген, КТ, ТРГ. Після рентгенографії та інших процедур стоматолог робить фото обличчя та зубів, сканування щелеп та виготовлення діагностичних моделей.

  • Підготовка

    Якщо на першому етапі корекції в порожнині рота були виявлені осередки інфекції, перед тим як поставити конструкцію, стоматолог виконує повну санацію порожнини рота: лікує всі супутні захворювання ясен, усуває каріозні ураження, видаляє мінералізовані відкладення з пародонтальних кишень. За наявності надкомплектних зубів у ряді їх видаляють. Безпосередньо перед встановленням брекетів виконують профгігієну.

  • Встановлення

    Спочатку лікар ізолює зубний ряд від слини, обробляє та висушує його, а потиім фіксує замки на кожну одиницю по черзі. Для цього він використовує медичний клей, що застигає при дії УФ-променів. Уся процедура в Клініці Шелеста займає від 1 до 2 годин. При виконанні маніпуляції ортодонт задає дузі правильну форму кінцевого положення зубів. Після її закріплення на брекетах дуга прагне прийняти правильне положення, рухаючи за собою зуби. Це і є принцип роботи конструкції, що коригує.

  • Ортодонтична корекція

    Силова дуга починає надавати терапевтичну дію на зуби відразу після встановлення. У міру виправлення прикусу тиск конструкції буде слабкішим, що вимагатиме переналаштування всієї системи. Цей процес називається ортодонтичною корекцією і виконується раз на 1-2 місяці. Період між візитами до ортодонта залежить від вибраного типу брекетів.

  • Зняття конструкції

    Після зняття апарату терапія не завершується. Щоб ефект був стійким, стоматолог використовує ретейнери. Це конструкції з металу, що фіксуються на лінгвальній стороні зубів, не дозволяючи зубам повертатися у нездорову позицію. Іноді також використовуються знімні ретейнери, які мають вигляд прозорих кап.

Показання та протипоказання

Виправлення прикусу брекетами показано у таких випадках:

• Великі міжзубні проміжки<

• Неповне змикання щелеп

• Скученість зубів

• Зміщення одного чи кількох зубів

• Непропорційний розвиток верхньої та нижньої щелепи

При цьому брекети протипоказані за наявності обмежувальних факторів:
  • • Алергія на матеріали
  • • Декомпенсований цукровий діабет
  • • Відсутність опорних оиниць
  • • Неврологічні чи психічні розлади
  • • Патології ясен або кісткової тканини

Альтернативи брекетам

За наявності протипоказань до встановлення брекетів можна вибрати іншу ортодонтичну конструкцію для виправлення прикусу. Сучанативи - елайнери, винири, пластинки тощсна медицина пропонує пацієнтам хороші альтеро.

Пластинки – системи, виготовлені із міцних біосумісних матеріалів. Вони не викликають алергічних реакцій та кріпляться до зубів зі зворотного боку, що дозволяє не відчувати дискомфорту під час розмов. Складаються такі конструкції із гвинтових механізмів, прикріплених до міцного базису. Але виправити прикус ними можна тільки у дитячому віці.

Елайнери – капи із полімерних матеріалів. Вони повністю прозорі, тому помітити їх можна лише за детального розгляду зубних рядів. Елайнери виготовляються комплектами відповідно до скану щелепи пацієнта. Під час терапії капи замінюються, і кожна нова модель означає початок нового етапу лікування.

Догляд
  • Щоб уникнути розвитку карієсу під елементами конструкції, зуби потрібно ретельно очищати. Звичайна зубна щітка не впорається із цим завданням, тому краще придбати додаткове обладнання. Ми рекомендуємо використовувати монопучкову щітку або йоржик. Вони допоможуть прибрати наліт у важкодоступних місцях, міжзубних проміжках та між елементами системи. Не менш корисним буде іригатор. Цей апарат випускає струмінь води під натиском прямо на поверхню зубів. З його допомогою можна легко позбутися бактеріальної плівки.
  • Пасту та ополіскувач для порожнини рота краще підбирати разом із ортодонтом. Відразу після встановлення брекетів він розповість, як правильно їх доглядати і які компоненти необхідні для ефективної корекції.
  • Варто дотримуватися і харчових обмежень - твердих горіхів, карамелі, льодяників, жувальних цукерок. Моркву, яблука, груші краще різати на шматочки. Невиконання рекомендацій лікаря призведе до відклеювання брекетів.

Ціни

Ціни за лікування брекетами

    Найменування послуги Ціна (грн)
  • Консультація лікаря-ортодонта

    800 грн

  • Корекція/активація знімного ортодонтичного апарату

    500 грн

  • Корекція або активація апаратури (одна щелепа)

    700 грн

  • Незнімний ретейнер на фронтальну групу зубів

    2500 грн

  • Ортодонтичний прозорий каповий ретейнер (одна щелепа)

    3000 грн

  • Фіксація брекет-системи металічної самолігатурної на 1 щелепу

    37 400 грн

  • Фіксація брекет-системи керамічної самолігатурної на 1 щелепу

    42 500 грн

  • Курс лікування елайнерами Invisalign

    230 000 грн

Часті питання:

Чи боляче носити брекети? +
Елементи конструкції не мають на зуби негативного впливу. Зіпсувати їхню якість може лише неякісна гігієна. Щоб уникнути ускладнень, потрібно дотримуватись рекомендацій стоматолога щодо догляду за порожниною рота. Професійну гігієну, в разі носіння брекетів, повинно робити раз на три місяці.
Скільки потрібно носити брекети? +
Тривалість терапії залежить від анатомічних особливостей прикусу та віку, в якому було розпочато лікування. Установления брекетів у 14-15 років дозволить корекцію виконати набагато швидше, оскільки у дітей зуби легше піддаються зміщенню.
Чи можна виправити прикус без брекетів? +
Сучасна медицина пропонує багато альтернативних методик лікування – вініри, елайнери, пластинки тощо. Вибір залежить від клінічної картини і може бути зроблений лише після огляду та рентгенографії.
Скільки потрібно носити ретейнери? +
Період закріплення результатів також залежить від віку пацієнта і зазвичай триває довше, ніж основний етап лікування.

Відгуки

Слідкуйте за нашим Instagram