Лікування кореневих каналів

Ендодонтичне лікування зубів

Послуга

Про послугу

У випадках, коли лікування карієсу не відбулося в завчасно, інфекція може поширитись на нерв зуба, викликати його запалення і призвести до ще більш тяжких гнійних ускладнень. У такому разі необхідне лікування кореневих каналів — високоточна маніпуляція, яка проводиться вузькопрофільним лікарем-ендодонтистом виключно за допомогою мікроскопу.

Лікування кореневих каналів

Лікар

Каращук Василь

лікар-ендодонтист, мікроскопіст

Спеціалізується на лікуванні і перелікуванні кореневих каналів, хірургічній ендодонтії, рятує зуби від видалення у найскладніших випадках. Проводить багато семінарів, лекцій та майстеркласів у різних містах України, є автором курсу Microinfinity Club. Без прибільшень, один із найкращих в Україні фахівців у галузі лікування та перелікування кореневих каналів, а також апікальної хірургії. “Почни працювати в мікроскоп”

Чому якісне лікування кореневих каналів — це мікрохірургічне втручання?

Після того, як інфекція досягає нерву зуба — пульпи, вона максимально швидко поширюється по всій системі кореневих каналів.

Задля того, щоб ретельно прибрати її і виключити можливість розвитку ускладнень у майбутньому, лікар повинен обробити всю анатомію кореневих каналів, їх вигини і відгалудження. Зробити це можна тільки в умовах роботи з мікроскопом і рентгенконтролем, використовуючи при цьому передові технології та обладнання.

Що таке повторне ендодонтичне лікування?

  • Нажаль іноді ендолікування буває проведено неякісно і через наявність інфекції, що залишилась у кореневих каналах запальний процес проявляється у майбутньому.
  • Звичайно, нерва в зубі вже немає, але інфекція має змогу вийти в оточуючу кістку. Через діяльність мікробних токсинів кістка розріджується і в ній утворюються порожнини, заповнені гноєм — в народі їх називають кістами.

Часто у таких випадках пропонують одразу видалення зуба разом з «кістою», але ми знаємо – ніщо не може бути краще за природні зуби. Завдяки професійності і талановитості ендодонтистів клініки Шелеста, ми рятуємо зуби від видалення у найскладніших випадках!

Повторне ендодонтичне лікування є значно складнішим, адже окрім протокольних моментів потрібно працювати з помилками попередніх лікарів, знаходити не запломбовані канали, а інколи і вилучати з них частинки інструментів.

Як зрозуміти, що потрібно лікувати канали?

Симптомами, що свідчить про потрібність в ендолікуванні можуть бути:
  • — Сильно виражений біль у зубі на ходові подразники, солодке
  • — Зубний біль при жуванні
  • — Самовільний або нічний зубний біль
  • — Наявність глибокої каріозної порожнини

Інколи запальні процеси можуть проходити безсимптомно, у таких випадках на допомогу приходять рентгенівські знімки, КТ і огляд лікаря

Етапи

Послідовність роботи залежить від клінічної картини.
Етапи ендодонтичного лікування:
  • 1 Етап

    Лікування завжди проводиться в умовах анестезії, завдяки чому процедура комфортна та зовсім не болісна.

  • 2 Етап

    Зуб, що лікуємо, ізолюємо кофердамом — гумовою хустинкою, задля попередження потраплння зі слиною у порожнину зуба патогенних мікроорганізмів.

  • 3 Етап

    В умовах мікроскопу, лікар створює доступ до нерву-пульпи і власне кореневих каналів. Дуже важливо зробити акуратний доступ, щоб зберегти максимальну кількість здорових тканин.

  • 4 Етап

    Лікар очищає кореневі канали від інфекції на всю їх довжину та промиває антисептиками.

  • 5 Етап

    Після того, як інфекції в каналах не залишилось, потрібно герметично запломбувати їх, щоб мікроорганізми не мали змоги потрапити туди знов.

Ціни

    Найменування послуги Ціна (грн)
  • Консультація лікаря

    800 грн

  • Встановлення фотополімерної пломби у пришийковій ділянці матеріалом Gradia

    1 800 грн

  • Шинування зубів за допомогою Рибонду

    3 800 грн

  • Встановлення фотополімерної пломби (в залежності від глибини карієсу)

    від 2 100 грн

  • Реставрація фронтального зуба в залежності ступеня складності

    від 3 500 грн

  • Фронтальна група зубів верхньої і нижньої щелеп

    від 5 500 грн

  • Група зубів в залежності від ступеня важкості

    від 6 500 грн

  • Видалення фрагменту інструменту

    2 200 грн

  • Вітальна терапія пульпи з використанням біокераміки

    5 700 грн

  • Перелікування раніше лікованого зубу

    від 8 000 грн

Часті питання:

Чи може зуб з запаленим нервом не боліти? +
Так, інколи процеси переходять у хронічно стадію, тоді біль протягом кількох днів вшухає, або не з’являється зовсім. Однак це не означає, що лікування зуба у такому випадку можна не проводити — чим довше триває запалення, тим складніше буде майбутнє лікування і меньша вірогідність його успіху. У таких випадках встановити точний діагноз може тільки лікар-терапевтабо ендодонтист.
Що потрібно робити з зубом після лікування каналів? +
Після того, як із зуба видалили нерв, він позбавляється живлення, отже стає більш крихким. Задля того, щоб він не розколовся, а корінь не тріснув, ендодонтично ліковані зуби слід покривати коронками або накладками. І, звичайно, для контролю динаміки раз на рік потрібно робити рентген-знімок зуба, що лікувався.
Чи може зуб без нерву заболіти знову? +
Сам зуб може боліти, якщо нерв видали не повністю і через це відбулося загострення. Однак за зубний біль також можна прийняти біль в оточуючих тканинах, що виникає коли інфекція розповсюджується на кістку. В таких випадках турбує самовільний біль, а також біль при жуванні.
Чи болісно лікувати кореневі канали? +
Ендодонтичне лікування проходить під анестезією, отже цей процес повністю безболісний.

Лікарі

Шелест Марія Євгеніївна
Лікар-пародонтолог, терапевт

Спеціалізується на лікуванні захворювань ясен, прямих реставраціях зубів, лікуванні дітей та дорослих.

Каращук Василь
лікар-ендодонтист, мікроскопіст

Спеціалізується на лікуванні і перелікуванні кореневих каналів, хірургічній ендодонтії, рятує зуби від видалення у найскладніших.

Відгуки

Слідкуйте за нашим Instagram