Терапевтичне лікування зубів

Послуга

Про послугу

Не секрет, Що вчасне лікування карієсу та його ускладнень допоможе не тільки заощадити гроші, ай зберегти природні зуби до старості.

До терапевтичного лікування відносять лікування карієсу — інфекції що знаходиться у твердих тканинах зубів та ендодонтичне лікування кореневих каналів — ускладнення карієсу, коли інфекція вже дійшла до нерву.

Терапевтичне лікування зубів

Лікар

Шелест Марія Євгеніївна

Лікар-пародонтолог, терапевт

Спеціалізується на лікуванні захворювань ясен, прямих реставраціях зубів, лікуванні дітей та дорослих. Працює з мікроскопом. Пройшла курси і мастекрас у Міжнародних і українських провідних фахівців у терапії та парадонтології. Захищає десертацію з парандотологічної стоматології.
“Ідеальний результат – це увага до дрібниць”

Чи потрібно лікувати карієс?

Нажаль, карієс не здатний проходити сам. Він може безсимптомно розвиватись певний час, але рано чи пізно призведе до ускладнень. Крім того карієс – це джерело хронічної інфеккції, що чинить вплив на загальний стан організму та імунітет. Лікувати карієс на початкових стадіях - швидко, цілком безболісно та економно!

Симптоми карієсу:

  • Є поширена помилка, що карієс – це завжди «дирка» у зубі. Це не зовсім так, адже у дорослих інфекція більш інтенсивно вражає внутрішній шар зуба – дентин, а емаль (тобто зовнішній шар) як правило незначно сірішає. Коли ж у зубі утворюється порожнина , найчастіше це означає про значну запущеність процесу.
  • У дорослих карієс найчастіше не болить, адже переважають хронічні процеси. Біль у зубі вказує вже на розвиток ускладнень каріозного процесу.
  • Пацієнт же може скаржитись на застрягання їжі у певних ділянках, появу неприємного запаху з роту або появу темних рисочок на зубі. Але встановити діагноз може тільки лікар-стоматолог після рентген-діагностики і детального огляду зубів, у тому числі під мікроскопом.
  • Карієс може розвиватися під старими пломбами через порушення технології встановлення або закінчення терміну придатності пломби.У таких випадках навколо пломби з’являється темний обідок, що свідчить про порушення герметизму.

Як проходить лікування карієсу в клініці Шелеста?

Послідовність роботи залежить від клінічної картини.
Етапи лікування:
  • 1 Етап

    Задля максимального комфорту пацієнтів ми проводимо лікування під комп’ютерною анестезією STA, завдяки чому знеболення – цілком безболісне та ефективне.

  • 2 Етап

    Завжди фотографуємо зуб, який будемо лікувати, до втручання щоб пацієнт самостійно зміг побачити різницю.

  • 3 Етап

    Лікування та реставрацію зуба проводимо в умовах кофердаму – гумової хустинки, щоб попередити контакт матеріалів зі слиною і потрапляння патогенних мікроорганізмів.

  • 4 Етап

    Обережно під контролем мікроскопу прибираємо тільки уражені тканини.

  • 5 Етап

    Герметично відновлюємо анатомічну форму зуба і закриваємо порожнину.

Чому ми не ставимо звичайні пломби-заліпушки?

Багато стоматологів пропонує лікування карієсу за півгодини без відновлення форми зуба (хто його там взагалі побачить?), але такі пломби можуть бути небезпечними.

- При швидкому прибиранні уражених тканин без контролю мікроскопу інфекція часто прибирається не повністю, безсимптомно розвивається під пломбою, а діагностується вже на пізніх стадіях.

- При встановленні пломби без надійної ізоляції від слини, матеріал фіксується до зуба негерметично, через що під пломбу потрапляють бактерії і виникає вторинний карієс.

- Через відсутність відтворення анатомічної форми зуба порушується змикання зубів і жування їжі, що може стати причиною перенапруження жувальних м’язів і навіть порушення прикусу.

Рекомандації

Рекомендації після лікування карієсу:

  • Після лікування карієсу можна відразу ж повертатися до звичайного життя, їсти і пити після того, як закінчиться дія анестезії.
  • І, звичайно, не забувати робити профогляд раз на півроку.

Ціни

Ціни на терапевтичне лікування

    Найменування послуги Ціна (грн)
  • Консультація лікаря

    800 грн

  • Встановлення фотополімерної пломби у пришийковій ділянці матеріалом Gradia

    1 800 грн

  • Шинування зубів за допомогою Рибонду

    3 800 грн

  • Встановлення фотополімерної пломби (в залежності від глибини карієсу)

    від 2 100 грн

  • Реставрація фронтального зуба в залежності ступеня складності

    від 3 500 грн

  • Фронтальна група зубів верхньої і нижньої щелеп

    від 5 500 грн

  • Група зубів в залежності від ступеня важкості

    від 6 500 грн

  • Видалення фрагменту інструменту

    2 200 грн

  • Вітальна терапія пульпи з використанням біокераміки

    5 700 грн

  • Перелікування раніше лікованого зубу

    від 8 000 грн

Часті питання:

Чи потрібно лікувати зуб, якщо він не болить? +
Як правило, у дорослих зуб, уражений карієсом, не болить, так як переважають хронічні процеси. Однак це не означає, що з зубом все гаразд – інфекція може розвиватися непомітно і навіть дійти до нерва. Щоб попередити таке, краще приходити до стоматолога на планові огляди і завчасно лікувати зуби.
Чи можна лікувати зуби вагітним? +
Звичайно, зуби краще пролікувати під час планування вагітності, щоб прибрати вогнища хронічної інфекції. Але якщо за певних обставин зробити це не вдалося – не є проблемою. Ми використовуємо найбезпечніші анестетики, які не чинять негативної дії на здоров’я матері та майбутнього малюка, підходять вагітним і годуючим.
Чи можна лікувати зуби без анестезії? +
Для комфорту пацієнта ми рекомендуємо проводити лікування під анестезією . Це цілком безболісно, адже ми використовуємо комп’ютерну анестезію STA. Звичайно, лікування без анестезії можливе, але різкі рухи пацієнта у відповідь на неприємні відчуття можуть зашкодити точності лікування і навіть привести до травматизації.
Темна рисочка на зубі – це завжди карієс? +
Темні рисочки на зубах не завжди вказують на карієс. Часто це природні пігментації, які не потребують втручання. Але впевнено поставити діагноз може тільки лікар після детального огляду.
Як попередити розвиток карієсу? +
Розвиток карієсу залежить не тільки від чистоти зубів, а й від загального стану організму. Щоб зменшити ризик захворювання необхідно збалансовано харчуватися, ретельно чистити зуби, використовувати зубну пасту з оптимальною кількістю фтору і приходити на професійну гігієну до стоматолога раз на півроку.
Чи може виникнути карієс під пломбою? +
Нажаль карієс під пломбами, коронками, або навіть в зубах з видаленим нервом є дуже розповсюдженим явищем. Це може статись коли пломба або коронка негерметично прилягають до поверхні зуба, або коли під час лікування не повністю прибрали уражені тканини.

Відгуки

Слідкуйте за нашим Instagram